Mobile menu

Якщо одним із пунктів Ваших видатків є витрати на навчання за кошти фізичних осіб, то згідно статті 166 Податкового кодексу України, Ви можете повернути собі частину грошей у вигляді податкової знижки. Зараз повертають частину коштів (розмір податкової знижки складе 18% від вартості навчання) за 2019 календарний рік.


Оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його член сім’ї першого ступеня
спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік) – тоді договір на навчання має бути трьохстороннім (тобто платником будуть родичі, а студент буде навчатися згідно цього договору, третя сторона – Університет).
Особа, що хоче отримати виплату, повинна відповідати наступним критеріям:
 мати громадянство України та ІПН (ідентифікаційний код);
 не бути приватним підприємцем;
 розмір річної заробітної плати повинен бути вище суми податкової знижки (враховується заробітна плата із вирахуванням ЄСВ, обов’язкових страхових Накопичувального фонду та до недержавного пенсійного фонду);
 оформити знижку необхідно до кінця податкового року, наступного за звітним. Наприклад, у 2020 році податкова знижка буде враховувати витрати понесені на навчання в 2019 році, а в 2021 році за 2020 рік.

Відшкодування розповсюджуються лише на послуги вітчизняних вищих навчальних закладів та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на
військовій кафедрі.

Сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір загального оподаткованого доходу платника податку.

Для отримання податкової знижки потрібно звернутися у відділ ДФС за місцем вашої реєстрації та мати при собі наступні документи та їх ксерокопії:
1. Паспорт.
2. ІПН (ідентифікаційний код).
3. Декларацію про майновий стан і доходи та розрахунок – два окремих
бланки (отримуються і заповнюється у ДФС).
4. Довідку про заробітну плату (за формою № 3) з місця роботи.
5. Довідку з навчального закладу про те, з якого і по який період навчалася
особа та вартість такого навчання.
6. Копію договору з навчальним закладом.
7. Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання.
8. Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування.
9. Документи, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб).

Здаються ксерокопії, оригінали документів можуть просто перевірити.

Оформити податкову знижку за кошти, сплачені у 2019 році, можливо до 31 грудня цього року.

Згідно статті 179 Податкового кодексу України у разі ухвалення Вам компенсації за навчання, кошти будуть переведенні на Ваш банківський рахунок протягом 60 днів після надходження пакету документів.