Mobile menu

Шановні працівники транспортної галузі, колеги-освітяни, студенти, учні загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, професійних училищ та їхні батьки!

Останнім часом до нас надходять ваші численні звернення щодо подальшої долі Львівської філії у зв’язку з необхідністю дотримання вимог ст. 30 Закону України «Про вищу освіту». Вказана стаття закону забороняє діяльність відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти у окремих містах України, у тому числі у Львові і передбачає їх реорганізацію.

 Реалізація вказаного положення закону до теперішнього часу стримувалась правовою колізією, яка виникла внаслідок неврегульованості питання передачі майна закладів освіти, що мають статус національного. З утворенням Українського державного університету науки і технологій, у якому ми отримали статус інституту, дана колізія знята і ми рухаємось далі на шляху реорганізації.

Міністерство освіти і науки України ініціювало нашу реорганізацію шляхом приєднання до Національного університету Львівська політехніка . Трудовий колектив підтримав дане рішення. Отримано принципову згоду і підтримку від керівництва НУ «Львівська політехніка», за що ми їм щиро вдячні.

Таким чином, у наступному році ми приєднаємось до великого наукового колективу одного з найкращих університетів України, університету зі світовим ім’ям – Національного університету «Львівська політехніка». Так, це ще один виклик для нас, однак ми впевнені, що покажемо достойні показники діяльності, оскільки недарма були одними з кращих серед підрозділів нашого університету.

А зрештою, саме у Львівській політехніці була створена перша в Австро-Угорській імперії кафедра теорії залізничного транспорту. На цій кафедрі працював видатний вчений у галузі залізничного транспорту, ректор Львівської політехніки у 1897-1898 роках Роман Ґостковський. Колесо історії робить свій черговий оборот – залізнична наука повертається у Львівську політехніку…

P.S. Хочу подякувати усім, хто підтримує та вірить у нас – у першу чергу, нашим студентам, а також місцевим органам влади, роботодавцям та партнерам: Львівська обласна державна адміністрація, Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА, Департамент МТД та міжнародного співробітництва Львівської ОДА, Команді підтримки реформ при Міністерство інфраструктури України - Iryna Koshel, Oksana Lesyk, Анастасія Шуба, Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia, Львівська Залізниця - Lviv Railway, Amadeus Marine, Миколаївський тепловозоремонтний завод, Адміністратор Ллрз, ДМЗ Карпати, ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», Karpaty Travel та багатьом іншим. Вірю, що наша співпраця буде тільки міцнішати.

З повагою, в.о. директора Львівського інституту Українського державного університету науки і технологій
Ярослав Болжеларський